Jak nakupovat

Poštovné, balné a dodací lhůta

Dodávané zboží zůstává až do úplného zaplacení kupní ceny ve vlastnictví prodávajícího, a to ve smyslu platných ustanovení § 443 - 446 obch. z., resp. § 601 obch. z.

Dodací lhůta se počítá na pracovní dny a je uvedena u každého zboží. Při expedici zboží je zákazník o této skutečnosti informován e-mailem. Počátek dodací lhůty se počítá dle typu platby následovně. Při platbě na dobírku okamžitě po uskutečnění objednávky. Při všech ostatních způsobech po zobrazení platby na účtu prodejce.

Poštovné je účtováno dle způsobu dopravy a hmotnosti zboží takto:

Osobní odběr - ZDARMA na adrese uvedené v kontaktních informacích a na objednávce.

Česká pošta

  • Balík do ruky (DR) doručení do druhého dne od expedice, hmotnost do 30kg, dorazí za Vámi na určenou adresu.
    Více informací o této službě ČP ZDE, Cena dopravy 93,-Kč vč.DPH
  • Balík na poštu (NP) - doručení do druhého dne od expedice, hmotnostdo 30kg, dorazí na Vámi určenou poštu - přehled pošt, které tuto službu nabízejí naleznete ZDE, Více informací o této službě ČZ ZDE, Cena dopravy 93,-Kč vč.DPH

Přepravní služba DPD ČR

  • do 30kg - 107,-Kč
  • do 50kg - 130,-Kč

EMS - expresní balík - expresní dodání do druhého dne po České republice, tuto službu využijeme na výslovné přání zákazníka, cena od cca 165,-Kč

Slovenská pošta - (doručení 1 -14 pracovních dní, aktuální datum odeslání pro Slovensko je na hlavní straně SK verze e-shopu - SK vlajka v pravém horním rohu)
cena 3 až 10 EUR dle hmotnosti

Přepravní služba PPL/DPD Slovensko a Německo tuto službu využijeme na výslovné přání zákazníka
odeslání PPL/DPD na Slovensko je možno s dopňkovou službou "dobírka"
odeslání PPL/DPD do Německa pouze s předchozí platbou převodem nebo PayPal
Balné neúčtujeme.


S každou zásilkou obdrží zákazník daňový doklad (fakturu).


Způsob platby

  • Hotově při osobním odběru v CZK nebo EUR.
  • Dobírkou - zboží bude zasláno na dobírku, celou částku vybere od zákazníka doručovatel nebo pracovnice pošty při převzetí. Výše dobírky je 36,-kč u České pošty, u DPD je výše dobírky dána hodnotou zboží (min.doběrečné 24,-Kč)
  • Bankovním převodem - možnost platby převodem z účtu u jakékoliv banky na účet prodejce u České Spořitelny nebo Tatrabanky(SK). Údaje k platbě zasíláme vždy po zpracování objednávky nebo na vyžádání. Jakmile budou peníze připsány na náš účet, zásilku posíláme.
  • Paypal pro zákazníky z jiných států.